ذاکر بصیر (خلاصه کتاب)

  • فرصت ها   و تهدیدات
  • آسیب شناسی با رویکردی تحلیلی
  • نگرشی نو به هنر مقدّس مداحی

تالیف: اصغر اسکندری

 

مقام والای مداحان

مداحان قدر این نوکری را بدانند.

اخلاق مداحی

خصوصیات اخلاقی یک مداح خوب

عملکرد هیئت

گزارش عملکرد هیئت محبان الرضا

23 ذیقعده زیارت مخصوص امام رضا(ع)

 

23 ذیقعده روز زیارت مخصوص امام رضا (ع) 

مرحوم حاج شیخ عباس قمی در وقایع الایام و مفاتیح الجنان می نویسد : بدان که این ماه اول ماههای حرام است که حق تعالی در قرآن مجید ذکر فرموده (و آنها ذی القعده و ذی الحجه ، محرم و رجب است که در اسلام معظم و مکرم بوده اند) و سید ابن طاووس روایتی نقل کرده که ذی القعده محل اجابت دعاست در وقت شدت و در روز یکشنبه این ماه نمازی با فضیلت بسیار از رسول خدا (ص) روایت کرده که مجملش آن است که هر که آن را به جا آورد توبه اش مقبول و گناهش آمرزیده شود و خصماء او در روز قیامت از او راضی شوند و با ایمان بمیرد و دینش گرفته نشود و قبرش گشاده و نورانی گردد و والدینش از او راضی گردند و مغفرت شامل حال والدین او و ذریه او گردد و توسعه رزق پیدا کند و ملک الموت با او در وقت مردن مدارا کند و به آسانی جان او بیرون شود.

ادامه مطلب

شکر و سپاس خدایی را که نعمت نطق و بیان شعور و احساس فهم و ادراک را بر ما ارزانی داشته و ما را به نعمت عظمای ولایت و محبت اهل بیت (ع) اکرام نمود .

سپاس خدایی را که نعمت انقلاب و نفس کشیدن در فضای معنوی جامعه اسلامی را به ما عطا نموده و ما را در پرتو الطاف و عنایت خاصه ولی عصر(عج)و نایب برحقش ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) زنده داشت .

باشد تا پاسداری از خون شهدا و دستآوردهای انقلاب و اصول خدشه ناپذیر اسلام . پیرو و دوستدار واقعی اهل بیت(ع) قرار گرفته و در مقابل خدمات و زحمات امام راحل (ره) علماء و تمامی خدمتگزاران به انجام وظیفه موفق باشیم.(انشاءالله)

 

تماس با ما

آدرس : میدان امام حسین (ع) ابتدای 17 شهریور ابتدای صفای شرقی پلاک 391

info@mohebanalreza.com

شماره همراه : 09123059870

 

درباره ما

آموزش مداحی جلسات هفتگی شبهای دوشنبه : هیئت محبان الرضا مداحان اهل بیت (ع)،حسینیه حضرت علی اکبر (ع)

محمود کاظمی